A hummus nem föld, hanem egy krémes, fűszeres, csicseriborsó alapú, ezerarcú kence, mártogatós, egészséges, és eszméletlenül finom (már ha jól elkészítik).
Számomra egy jó hummusban van főtt, vagy konzerv csicseriborsó, fokhagyma, olívaolaj, citromlé, szezámkrém (tahini), joghurt (növényi), só bors. Ha ezt jól összedolgozzuk egy aprítóban, és az olívát folyamatosan adagoljuk hozzá fantasztikus krémes lesz.
De a hummus itt nem állhat meg.
Annyira egyszerű, és fehérjében gazdag vacsora kellék lehet, és sosem unjuk meg, ha elkezdjük őket újabb, és újabb változatokban elkészíteni. Szeretnék ötleteket adni nektek ezekhez, mert egy-két fűszer, zöldség hozzáadásával merőben más ízeket alkothatunk, amelyek közül mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.
Gyerekek uzsonnás szendvicsébe, pitakenyérbe saláta mellé, de vendégek elszédítéséhez is kitűnő fogás, főleg ünnnepek alatt, mondjuk szilveszterkor :)
Jó étvágyat!
Klasszikus: csicseriborsó, olívaolaj, joghurt, tahini, fokhagyma, citromlé, só, bors
Céklás: csicseriborsó, növényi joghurt, főtt, sült, vagy nyers cékla, fokhagyma, kapor, só, bors, olívaolaj
Z'athar: Klasszikus hummus, garam masala, z'athar fűszer, tetejére karamellizált hagyma
Curry-s: Klasszikus hummus, madras curry fűszerkeverék, korianderlevél aprítva
Tapenade: Klasszikus hummus, lime lével és pár zöld olívabogyóval összedolgozva
Paprikás: Süssünk meg egy piros kápia paprikát egy fej fokhagymával, majd aprítsuk össze gépben a csicseriborsót, a sült fokhagymából kinyomkodott krémet, citrom levét, sót, borsot, és sült paprikát.
A hummus hatszor
Padlizsán steak szendvics
Mostanában nem vagyok úgy oda a padlizsánért, de mivel egészséges, folyamatosan azon töröm a fejem, hogyan lehetne finomabbnál finomabb recepteket alkotni úgy, hogy még a hozzám hasonlóak is megszeressék. Ilyen ez a recept is, és tényleg megunhatatlan uzsonnára, de akár magunkkal vihető ebéd is lehet. A zöldségeket mindig szezonálisan lehet variálni, sőt az elvetemült hedonisták tofubaconnel, és ecetes gyömbérrel is dúsíthatják, nekem úgy ízlik a legjobban :))
Hozzávalók:
- 1 db padlizsán
- 1 fej lilahagyma, finom karikákra vágva
- 4 ek szójaszósz vagy teryaki
- 3-4 ek olívaolaj
-1 ek mustár
- 1 tk fokhagyma granulátum
- 2 tk steak fűszerkeverék
- 2 tk vegamix
- 1 dl veganéz (tojásmentes majonéz)
-ketchup
- mustár
- friss fejes saláta levelek, (lehet madár, római, rukkola is)
- friss, teljes kiőrlésű baguette-ek
1. A padlizsán páchoz összekeverjük egy nagyobb tálba a szójaszószt, az olívaolajat, a fokhagyma granulátumot, a vegamixet, és a steak fűszerkeveréket és 1 ek mustárt.
Jó alaposan összedolgozzuk.
2. A padlizsánokat megmossuk, szárazra töröljük,és ujjnyi (kb. 1cm) vastagságúakra felvágjuk.(lehet hosszában is.)
3. Minden padlizsánkarikát megforgatunk minden oldalról a páclében, és elhelyezzük őket egy tányéron.
4. Egy tapadásmentes serpenyőben kevés olajat hevítünk, majd ha már elég forró, belehelyezünk annyi karikát, amennyi még kényelmesen elfér benne. Magas hőfokon 1-2 percig mindkét oldalukon megpirítjuk, majd közepesre vesszük a hőmérsékletet, és kevés vizet aláöntve lefedve pároljuk kb.5 percig, majd megforgatjuk, még 5 percre. Levesszük a fedőt, és addig pirítjuk, míg csodásan meg nem barnulnak.
5. A baguette-ket hosszában felvágjuk, megkenjük veganézzel, majd rátesszük a salátát, a meleg padlizsánsteaket(1 baguette-re kb 3 karika fér), lilahagymakarikákat. A baguette tetejét megkenjük ketchuppal, és ízlés szerint mustárral, majd az egészet összeforgatjuk.
Tipp: Jól illik hozzá még a paradicsom, friss hónapos retek, lilahagyma helyett póré, vagy uborka is. Szezontól és hűtőtartalomtól függően. A veganézt viszont sose hagyjuk ki!
Jó étvágyat!
Utolsó kommentek